13. do 14. júna sa žiačky našej školy, víťazky krajského kola, zúčastnili celoštátneho kola v Šamoríne. Výborný výkon z krajského kola sa im však nepodarilo zopakovať. Po prehrách v skupine 13. júna bojovali ďalší deň o umiestnenie na 5. - 8. mieste. V prvom zápase dňa vyhrali so žiačkami z Košického kraja. V posledných dvoch zápasoch v skupine, bohužiaľ, nezopakovali svoj výkon z prvého zápasu. Nakoniec naše dievčatá skončili na 7. mieste. Pri troche šťastia, ktoré patrí k športovým súbojom, sme mohli obsadiť aj vyššiu priečku. V základnej skupine sme mali dve družstvá, ktoré v konečnom účtovaní skončili na prvých dvoch priečkach. S víťazom celoštátneho kola sme odohrali vyrovnaný prvý polčas, ktorý sme prehrali iba o jednu žiačku. Svedčí to o vyrovnanosti družstiev. Aj tak si myslím, že účasť v celoštátnom kole patrí k najvýraznejším úspechom vo vybíjanej v histórii našej školy. Poďakovanie za vzornú reprezentáciu našej školy patrí týmto žiačkam: Estera Bujňáková, Bianka Dudlová, Nicola Franková, Tamara Gibartiová, Ester Gladišová, Viktória Kopnická, Karin Križalkovičová, Šarlota Majerská, Romana Michalíková, Ella Anna Nosáľová, Karolína Poláková a Dominika Straková.
Mgr. Jaromír Daněk
