Odborníci na zdravú výživu často upozorňujú, že minerálne vody by sa nemali konzumovať
dlhodobo a nie vo veľkých množstvách, pričom treba striedať rôzne druhy. Viaceré minerálne
vody nie sú vhodné pre deti (vyšší obsah fluóru) alebo pre ľudí trpiacich ochorením srdca,
obehového systému či obličiek.
Voda z vodovodu nemá lákavý obal, vlastne nemá žiaden obal a to je na nej dobré! Nezostávajú po nej kopy plastových fliaš, ktoré zo Slovenska robia jedno veľké smetisko.
Voda z vodovodu je čistá, zdravá, svieža a našťastie nezaťažuje životné prostredie. Tieto fakty nám opätovne počas svetového Dňa vody zdôraznili žiačky IX. D triedy Simonka Dujavová a Marcelka Petrušová príhovorom v školskom rozhlase.
Žiačky zo VI. C triedy nás pri vstupe do školy čakali s ponukou pohára osviežujúcej vody z vodovodu, ktorý viacerých spolužiakov prekvapil, pretože očakávali niečo iné. Voda, ktorú mohli piť, bolo to najvzácnejšie, čo Slovensko má.
Koordinovala: PaedDr. Ľudmila Pčolková
