Krajské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry (OSJL) sa konalo v utorok 12. februára na Gymnáziu Jána Adama Raymana v Prešove. Svoje vedomosti a zručnosti v práci s textom, jeho transformáciou a rečníckom prejave v ňom ukázali víťazi okresných kôl z celého Prešovského kraja. Okres Sabinov reprezentovala naša žiačka Zuzka Girašková z 9. A, ktorá súťažila v kategórii C (žiaci 8. a 9. ročníka). Zuzka podala skvelý výkon a spolu so súťažiacou z Popradu získali rovnaký počet - 47 bodov z celkového počtu 55, čo im v konečnom poradí vynieslo 3. miesto. Bohužiaľ, pravidlá tejto súťaže sú striktné - vo všetkých kategóriách a kolách OSJL v prípade rovnosti celkového počtu bodov u viacerých súťažiacich je rozhodujúcim počet bodov v didaktickom teste. Keďže v ňom mala Zuzka o 1 bod menej ako Popradčanka, v celkovom poradí ju to posunulo na výsledné 4. miesto. Škoda :(.
Zuzke blahoželáme, ďakujeme za reprezentáciu a tešíme sa spolu s ňou. Držala sa výborne!
Mgr. Anna Tkáčová
